Foto-výzva

Příznivci historie,

pátrání po příslušnících 12. roty 4. pluku Prokopa Velikého československých legií v Rusku pokračuje. Díky vnučce jednoho legionáře (tímto bych jí chtěl moc poděkovat) se mi podařilo prezentovat nádhernou fotografii legionářů 12. roty. Více informací o této jednotce najdete na těchto stránkách v sekci „12. rota – Historie“.

Obracím se na Vás s prosbou o pomoc identifikovat legionáře na fotografii. Pro snadnější orientaci na fotografii jsem jednotlivé legionáře očísloval. Zároveň uvádím, že tři legionáře z fotografie již známe.

číslo 24 – František Marek, roč. 1886, rodák z Týniska

číslo 28 – Emil Hajný, roč. 1880, rodák z Fryčovic

číslo 54 – Bohumil Horňanský, ročník 1895, rodák z Železného u Tišnova

číslo 61 – Vincenc Cink, roč. 1892, rodák z Dolních Heřmanic

Zároveň budu rád za směrování této foto-výzvy k lidem, kteří by mohli přispět k identifikaci

legionářů na fotografii.

Své poznatky a informace prosím zasílejte na email: pjurda@centrum.cz

 img079_cisla

1 komentář u „Foto-výzva

  1. Na vaše stránky, konkrétně přehled jmen příslušníků 12. roty, mne kdysi dávno přivedl vyhledávač po zadání klíčového slova Seloutky. Syn nebo snad vnuk(?) Jana Hrbáčka ze Seloutek v Seloutkách stále žije. Je to už starší asi 90letý pán. Že měl v rodině legionáře mi na jedné rodinné oslavě potvrdil a velmi se divil odkud o tom můžu vědět. O existenci této fotografie jsem nevěděl, možná tu ještě tehdy nebyla umístěna. Jak ho potkám, tak mu fotografii ukážu, třeba Hrbáčka pozná. Já sám tam teda nikoho jemu podobného nenašel 🙂 MM

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *